turk
eng

Hakkımızda

TASARIMCININ SON İMZASI, TURHAN TOKA!

    Firmamız, 1987 yılında TURHAN AİLESİ tarafından TURHAN TOKA METAL AKSESUAR DERİ ve AYAKKABI MALZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. kurulmasıyla faaliyete başlamıştır. Kurucumuz ve Genel Müdür Mehmet TURHAN, aksesuar sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği deneyim ve bilgi birikimini; yüksek teknoloji ve konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir ekiple birleştirerek, aksesuar sektörünün her alanına hitap eden deri ürünleri, tekstil ve mobilya aksesuarlarının müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda üretimi amaçlamıştır.

    Teknolojideki değişim ve gelişimlerin öncüsü olmak amacıyla, yüksek verimli, güvenilir, kaliteli, sağlam ürünler imal etmektedir. Toplamında 5. 000 metrekarede; imalat ve satışını yapmakta olduğumuz kalıp ve aksesuarları, dizayn ve projeleri profesyonel kadromuz tarafından özenle yapılmış olup uzun süreli ve seçici çalışmalar sonucunda üretilmiştir. 52.000′ e ulaşmış ürün seçeneğinde kullanılan hammaddelerimiz; zamak, pirinç, sac, tel, demir, bakır, alüminyum, paslanmaz, kurşun, polyester, abs  ve plastikten oluşmaktadır. Yaklaşık, aylık 15 ton zamak tüketilmektedir. 24-ayar altın kaplama ile 50 ana kaplama rengimiz bulunmaktadır. Üretimin son işleminde opsiyonel olarak; vibrasyon-santrifüj, polisaj (cila) ve vernikleme (lak) yapılarak kalitelendirilmektedir.

    Standart olan ürün şablonunu yeniden değerlendirmek veya Turhan Toka’  nın profesyonel ekibi ile birlikte ihtiyaç ve taleplerinizi öğrendikten sonra size özel tasarımları sunarak sizi rakiplerinizden bir adım önde ilerlemenizi sağlayacaktır.

    Kaliteli ürün ve hizmet memnuniyetini hedefleyen kuruluşumuzda; Ar-ge departmanımızın çalışmaları ile sezon trendine uygun olarak model ve tasarımlarla Dünya Piyasası’ nda vitrin oluşturmak, minimum fiyat maksimum kalite ile arz edip, sadece yurt içinde değil, Avrupa ve Orta Doğu Pazarı’ nda markalaşmış, 2011 yılında İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından ilk 1000 firma arasında yer alarak, sanayimizin tanıtımına başarı ile katkı sağlamıştır.

    Yurt içindeki sektörünün önde gelen firmaları yanında yurt dışında; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Arnavutluk, Hollanda, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Ermenistan, Fas, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Irak , İran, İrlanda, İspanya, İngiltere, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Kıbrıs, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Peru, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan‘ da seçkin müşteri yelpazesine hizmet vermeye devam etmektedir.

    Turhan Toka Metal Aksesuar; İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB), İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Ayakkabı Yan Sanayiciler Derneği (AYSAD)üyesidir.

MİSYONUMUZ

   Tüm üreticilerin; ürünlerini görsel olarak estetik, yapısal olarak da sağlamlaştırıp işlevsel hale getirmek, detaylarla ürünlerin katma değerini arttırmak, yeni model ürün ve tasarımlarıyla aksesuarları ile değişen ve gelişen teknolojiyi anında firmalara sunmaktır.

VİZYONUMUZ

   Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli yükselterek müşteri memnuniyeti sağlamak, yönetimde kalite anlayışını benimseyen, istikrarlı ve dinamik bir firma yapısı oluşturmak, sahip olduğumuz birikim ve deneyimimizle ilerlemek, aynı zamanda ihracatımızı dünya ülkelerine yayarak büyümek, öncelikli hedeflerimizdir.